Biz Kimiz?

İklim İçin 350 Derneği

İklim İçin 350 Derneği, adını atmosferdeki karbondioksit miktarının güvenli üst sınırının milyonda 350 parçacık (ppm) olması gerektiğinden almaktadır. Başta kömür olmak üzere halk sağlığını, doğayı, iklimi tehdit eden fosil yakıt kullanımının, yaşanabilir bir yeryüzü için bir an önce sonlandırılması gerektiğini savunmaktadır. Bu çerçevede fosil yakıtlardan yenilenebilir enerji kaynaklarına adil bir geçişi talep eden kurum, bu yönde çeşitli çalışmalar gerçekleştirmektedir. Daha fazla bilgi için: iklimicin350.org.


Avrupa İklim Eylem Ağı

Climate Action Network (CAN) Europe (Avrupa İklim Eylem Ağı), iklim değişikliğiyle mücadele eden Avrupa’nın önde gelen sivil toplum koalisyonudur. 38 ülkeden 170’ten fazla üye organizasyonu ile 1.500’ün üzerinde sivil toplum kuruluşu ve 47 milyondan fazla yurttaşı temsil eder ve Avrupa çapında sürdürülebilir kalkınma, iklim ve enerji politikaları için çalışır. Daha fazla bilgi için: caneurope.org.

Kömürün Ötesinde Milas

Kömürün Ötesinde Milas rapor ve internet sitesi İklim İçin 350 Derneği ve Avrupa İklim Eğlem Ağı (CAN Europe) tarafından hayata geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için “Biz Kimiz” bölümünü ziyaret edebilirsin. Site içinde yer alan bilgiler ve materyaller yaygınlaştırılabilir.
FacebookTwitter